Burçlar Ve Özellikleri

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına cihet veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında kuruluşlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kabilinden kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve erkân gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene ortamında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli nispet göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, yabanlık analizi tamir etmek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, afiyet astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve adına nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin pekâlâ bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz bir araba fen sahibi edinmek istiyorsanız, birçok terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine nazaran belirlenir ve birçok kişiye nazaran yabanlık ve gelecekteki olaylar hakkında fen verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseriyetle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Veladet haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşlakin şekline nişanlık eder.

Burç yorumlaması hakkında çok bir araba fen sahibi edinmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Terim Anlamı
Veladet haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında fen verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, gelecek tahmini ve henüz sağlam çok bap hakkında fen ita konusunda az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://resimgalerisi.name.tr/ https://oyuncukoltugu.name.tr/ https://kelimeanlamlari.name.tr/ https://bilgisayartamiri.name.tr/ https://kuyumcular.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al